Jak możesz cofnąć czas we własnym domu?

Niewątpliwie w dbaniu o młody wygląd bardzo istotne są zabiegi kosmetyczne czy też metody terapii manualnych twarzy takich jak Facemodeling. Ale jest też wiele sposobów, które możesz sama wykorzystać w domu aby przedłużyć i podtrzymać efekt pracy profesjonalistów.

Masaż z wykorzystaniem gua sha

Gua sha jest jednym z bardziej pomocnych narzędzi do automasażu twarzy. W przeciwieństwie do rollerów (np. jadeitowych), można nim dotrzeć i rozpracować głębiej położone tkanki.

Masaż bańką chińską

Sprawdza się świetnie zwłaszcza w rejonie czoła oraz policzków, gdzie często powstają zrosty między tkankami. Równie dobrze nada się do masażu dekoltu oraz poprawy drenażu okolicy twarzy i szyi. Polecam do tego celu małą szklaną bańkę z gruszką.

Automasaż twarzy

Ręce są niezastąpione. Podstawowy masaż twarzy nie jest trudny i każdy może go opanować. Jeśli nie jesteś pewna jak powinnaś wykonywać taki masaż, poproś o instruktaż swoją fizjoterapeutkę, która jest doświadczona w terapiach manualnych twarzy.

Kinesiology taping

Tą metodę znaną w fizjoterapii od dawna można stosować również w celach estetycznych. Odpowiednio naklejona i dobrana aplikacja będzie świetnie wspomagać proces odwracania zmian na twojej twarzy. Ale potraktuj to rozwiązanie jako dodatek do masażu. Najwygodniej jest aplikować taśmę na noc, najlepiej po pielęgnacji wieczornej.

Tak jak w innych dziedzinach naszego życia, kluczem do sukcesu jest systematyczność.  Sama ustal ile jesteś w stanie poświęcić czasu, tak aby była to dla ciebie przyjemność, a nie przymus. Często wystarczy tylko parę minut aby cieszyć się efektami. 

Podobne wpisy